> O školi

Školska godina 2016./2017.

ŠKOLSKI KURIKULUM OSNOVNE ŠKOLE SVETA KLARA ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./17.

ŠKOLSKI KURIKULUM OSNOVNE ŠKOLE SVETA KLARA ZA ŠKOLSKU GODINU 2015./16.

PREPOZNATLJIVOST ŠKOLE

Školstvo u Svetoj Klari ima tradiciju dugu 150 godina. Škola je u mjestu bila uvijek lučonoša kulturnih zbivanja. Tu tradiciju nastojimo zadržati i danas. Dobro surađujemo s lokalnom zajednicom, crkvom i različitim udrugama. Naši učenici su članovi različitih sportskih klubova, kulturno-umjetničkih društava u školi, u mjestu i van njega. Na taj način u zajednici s navedenim faktorima dobro je osmišljeno slobodno vrijeme učenika.

Novo vrijeme, stalne promjene u društvu i materijalnom okruženju uvjetuje  postavljanje novih odgojnih i obrazovnih zadataka pred učiteljski kadar. Da bi mogli zadovoljiti visoke kriterije u obrazovnom i odgojnom radu okrenuti smo trajnom stručnom usavršavanju . Uz redovito stručno usavršavanje u organizaciji AZOO i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa učitelji završavaju edukaciju „Korak po korak" i projekt informatičke izobrazbe prema ECDL standardu. Osim toga učestvuju na niz predavanja i seminara koji su organizirani u školi ili van nje. Usavršavaju se i putem Stručnih vijeća za svaki predmet. Sve je to dobra osnova za provođenje osmišljenije i kvalitetnije nastave.

Škola svake godine prima određen broj studenata FF odsjek engleskog jezika , studente ERF (Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta)i studenata razredne nastave PF koji ovdje odrađuju svoju praksu pod rukovodstvom mentora.

Vrijeme u kojem jesmo ne traži od učitelja da bude samo izvor i prijenosnik informacija, već osobu koja će osim toga moći i htjeti kreirati i organizirati aktivnosti, prihvaćati promjene, prihvaćati novo i nestereotipno, te stalno raditi na svom usavršavanju i na unapređenju nastavnog procesa.

VIZIJA ŠKOLE:

Poučavanjem osposobiti učenike za cjeloživotno učenje.

MISIJA ŠKOLE:

Sustavnim  načinom poučavanja učenika, poticati i unaprjeđivati njihov intelektualni, tjelesni, estetski, društveni, moralni i duhovni razvoj u skladu s njihovim sposobnostima i sklonostima.

Odgajati i obrazovati učenike da postanu odgovorne, istinoljubive, poštene, mirotvorne, tolerantne i solidarne osobe, osobe stvaralačkoga duha, s dubokim osjećajem za obitelj i za očuvanje hrvatske nacionalne baštine, koja poštuje vrijednosti drugih kultura i naroda.

kurikulum_2015-2016.

KURIKULUM GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA OŠ SVETA KLARA

Izvedbeni plan i program građanskog odgoja i obrazovanja dio je Školskog kurikuluma i Nastavnog plana i programa. Školski kurikulum OŠ Sveta Klara izrađen je u skladu sa Zakonom o odgoju i obrazovanju (čl. 26. i 28.) te Nacionalnim okvirnim kurikulumom.

Ovaj školski izvedbeni plan i program predstavlja međupredmetne sadržaje u svim nastavnim
predmetima, satu razrednika i izvanučioničke aktivnosti od 1. do 8. razreda. Planiranje je
ostvareno tijekom rujna i listopada 2014.g. Dokument školskog Izvedbenog plana i programa
objavljen je na mrežnoj stranici škole, postoji kao školski dokument u pisanom obliku te kao