ŠKOLSKA EKSKURZIJA U OSIJEKU

Autor: Jadranka Kolić Krželj, 25. 2. 2024.

S radošću dijelim s vama dojmljivo iskustvo naše nedavne školske ekskurzije u Osijeku, koja se odvijala od 19. do 21. veljače 2024. godine. Naši učenici 5., 6. i 7. razreda, članovi izvannastavne aktivnosti "Zajednica aktivnih građana", zajedno s voditeljicom, proveli su nezaboravna tri dana u Osijeku, postižući značajne odgojno-obrazovne ishode.

PROČITAJTE  I POGLEDAJTE VIŠE

Tijekom ekskurzije, učenici su usvojili vrijedne lekcije o razvoju vlastite slike o sebi, upravljanju emocijama i ponašanjem te razvijanju osobnih potencijala. Kroz aktivnosti poput samostalnog nabavljanja namirnica, kuhanja vlastitih obroka, održavanja čistoće u apartmanima te snalaženja u javnom prijevozu, potaknuli su samostalnost i odgovornost.

Posebno sam ponosna na njihovu suradnju i timski rad, izražen kroz zajedničko kuhinjsko iskustvo, igru društvenih igara te organizaciju aktivnosti. Učenici su pokazali visoki stupanj komunikacijskih kompetencija, izražavajući svoje potrebe i osjećaje te uspješno rješavajući izazove koje donosi timski rad. Tijekom ekskurzije smo proslavili rođendane dvojice naših učenika, što je dodatno obogatilo iskustvo zajedništva i međusobnog poštovanja.

Osim navedenog, učenici su imali priliku proširiti svoje spoznaje o lokalnom kulturnom naslijeđu kroz posjet Muzeju Slavonije i aktivno sudjelovanje u kiparskoj radionici. Također, posjetili smo značajna mjesta poput osječke konkatedrale svetog Petra i Pavla te stadiona "Opus Arena".

Ova ekskurzija bila je prilika za učenike da razvijaju životne vještine poput suradnje, samostalnosti, snalažljivosti te socijalnih i emocionalnih kompetencija. S ponosom ističem postignuća naših učenika i iskreno se zahvaljujem na posvećenosti i brizi tijekom ovog nezaboravnog iskustva.

Voditeljica ZAG-a Žana Šeparović