ČAROLIJA U ČAKOVCU I VARAŽDINU: UČIMO, ISTRAŽUJEMO I ZABAVLJAMO SE!

Autor: Jadranka Kolić Krželj, 6. 1. 2024.

Imamo uzbudljive vijesti za podijeliti s vama!

Učenici 5., 6. i 7. razreda, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Zajednica aktivnih građana, sudjelovali su u predivnom iskustvu tijekom školske ekskurzije u Čakovcu i Varaždinu, 13. i 14. prosinca 2023. godine.

VIŠE PROČITAJTE I POGLEDAJTE OVDJE.

Putovanje je imalo višestruke odgojno-obrazovne ishode. Učenici su se ukrcali u vlak s puno uzbuđenja i znatiželje. Kroz posjet Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Muzeju Međimurja Čakovec, Učeničkom domu Graditeljske škole Čakovec, Centru za posjetitelje Županijske palače u Varaždinu te Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu, stekli su nezaboravno iskustvo.

Naši mladi putnici nisu samo istražili geografske i kulturne ljepote regije već su i ostvarili odlične odgojno-obrazovne ishode. Kroz interakciju tijekom putovanja, razumijevanje ekoloških prednosti javnog prijevoza, upoznavanje s lokalnom poviješću i kulturom te razvoj društvenih i komunikacijskih vještina, naši učenici pokazali su izvanrednu predanost učenju.

Posebno ističem posjet Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu – Odsjeku u Čakovcu, gdje su imali priliku družiti se i razgovarati s profesorima, istražiti obrazovni sustav te potaknuti svoju akademsku radoznalost. Također, Muzej Međimurja Čakovec pružio im je uvid u bogatu povijest regije kroz fascinantne izloške, dok su smještajem u Učeničkom domu Graditeljske škole Čakovec razvijali samostalnost, odgovornost i međusobno poštovanje.

Posljednje, ali ne manje važno, bilo je iznimno zadovoljstvo gledati učenike kako uživaju u dramsko-plesnoj predstavi "Orašar" u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu. Njihova kulturna osviještenost i estetski dojam obogatili su ovo iskustvo.

Ova ekskurzija nije bila samo putovanje; bio je to put prema znanju, razumijevanju i nezaboravnom iskustvu. Ponosna sam na naše učenike i njihovu otvorenost za nova iskustva. Radujemo se budućim avanturama koje ćemo zajedno dijeliti.

Zahvaljujemo svima koji su omogućili realizaciju ove nevjerojatne ekskurzije, podržavajući našu školu u stvaranju svjetlije budućnosti za naše učenike.

Učiteljica Žana Šeparović

ZAG, autor: Jadranka Kolic Krzelj