ZVONČIĆI, ZVONČIĆI ZVONE CIJELU NOĆ…

Autor: Jadranka Kolić Krželj, 11. 12. 2023.

Naša predblagdanska čarolija započela je božićnim vlakom Tin–express koji je oduševio učenike drugih razreda svojim čarobnim putovanjem 5. prosinca 2023. godine. Bio je to dan ispunjen veseljem, smijehom, pričama, pjesmom i plesom, stvarajući nezaboravne uspomene koje će djeca nositi sa sobom kroz cijeli blagdanski period. Vlak je bio ukrašen šarenim božićnim ukrasima, stvarajući pravu čaroliju već pri samom ulasku. Učenici su bili uzbuđeni iščekujući avanturu koja ih je čekala na putu.

No ono što je uslijedilo bilo je još bolje nego što su mogli zamisliti. U vlaku su se našli neki od najvažniji likova božićne bajke. Sveti Nikola širio je radost svojim prisustvom, a Djed Božićnjak je bio okićen u svojoj tradicionalnoj odjeći, spreman podijeliti darove i dobro raspoloženje. Njegovi vjerni pomoćnici, vilenjaci, obilazili su naše drugašiće, donoseći dodatnu dozu veselja i smijeha. Cijela avantura bila je ispunjena raznim aktivnostima. Djeca su imala priliku razgovarati sa Svetim Nikolom, dijeliti svoje želje i dobre postupke koje su učili tijekom cijele godine. Djed Božićnjak je pripovijedao svoje dogodovštine sa svojih putovanja koje su djeca s oduševljenjem slušala, a vilenjaci su ih poticali na pjesmu i ples. Učenici su zajedno pjevali božićne pjesme, a vlak se ispunjavao toplinom i radosti. Učiteljice su se pridružile djeci u veselju, sudjelujući u pjesmi i plesu, stvarajući tako poseban trenutak zajedništva i uspomene.
Putovanje božićnim vlakom Tin–express nije bilo samo putovanje, već i prava čarolija koja je spojila učenike, učiteljice, Svetog Nikolu, Djeda Božićnjaka i vilenjake u zajedničkom slavlju blagdana. Ova nezaboravna avantura ostavila je trajne osmijehe na licima djece i ostavila ih sa sjećanjima koja će im uljepšati predstojeće božićne blagdane i obogatiti njihovo djetinjstvo.

Melita Rukavina