> O školi

Škola nekad

Školstvo u Svetoj Klari ima tradiciju dugu više od 160 godina. Škola je sagrađena 1859. godine. Školska zgrada bila je prizemnica, a sastojala se od jedne učionice i učiteljskog stana s dvije sobe, kuhinjom i smočnicom. Škola je otvorena 5. siječnja 1860. i blagoslovio ju je župnik Dragutin Janda koji je poklonio dio crkvenog zemljišta za školu. Svojom veličinom i opremom, s obzirom na broj učenika i dotrajalost, više nije mogla zadovoljiti potrebe. Zbog toga je 2001. godine započelo rušenje aneksa stare školske zgrade i gradnja nove.

Škola danas

Područje OŠ Sveta Klara danas obuhvaća dva naselja – Sv. Klaru i Čehe. Školu pohađa 702 učenika, raspoređenih u 32 razredna odjela. Razredna nastava broji 17 razrednih djela te 6 razreda s produženim boravkom i isto toliko učitelja i učiteljica. Predmetna nastava broji 16 razrednih odjela i 35 učitelja. Radi se u dvije smjene. Prva smjena s nastavom započinje u 8:00, a druga u 13:10. Škola provodi brojne izvannastavne aktivnosti, a učenici redovito sudjeluju u različitim sportskim aktivnostima.

Vizija škole

Poučavanjem osposobiti učenike za cjeloživotno učenje i otvaranje putova prema novim načinima učenja.

Misija škole

Sustavnim načinom poučavanja učenika, poticati i unaprjeđivati njihov intelektualni, tjelesni, estetski, društveni, moralni i duhovni razvoj u skladu s njihovim sposobnostima i sklonostima.

Odgajati i obrazovati učenike da postanu odgovorne, istinoljubive, poštene, mirotvorne, tolerantne i solidarne osobe, osobe stvaralačkoga duha, s dubokim osjećajem za obitelj i za očuvanje hrvatske nacionalne baštine, osobe koje poštuje vrijednosti drugih kultura i naroda.

« Lipanj 2018 »