> Nastava  > Predmeti  > Informatika

EDMODO, MENTA

Autor: Biljana Kulundžić, 15. 11. 2012.

– besplatna društvena mreža nastala s ciljem povezivanja i suradnje učenika i učitelja. Djeluje u potpuno sigurnom  online okruženju. Učitelj stvara grupe ili razrede u koji se uključuju isključivo njegovi učenici nakon što im daje kod grupe. Komunikacija je zatvorena za ostale članove Edmoda ili za one izvan servisa. Učitelj može poslati poruku svim članovima grupe ili svim grupama te izravno određenim učenicima ili grupi učenika. Učenik ne može izravno poslati poruku drugom članu svoje grupe već samo svojoj grupi. Na taj način učitelj može pratiti svu komunikaciju unutar grupe.

Osim slanja poruka, mogu se slati i dijeliti poveznice, sve vrste multimedijskih datoteka,  kalendar za informiranje učenika o zadacima i događajima, alat za zadavanje zadataka i ocjenjivanje, prostor za pohranu datoteka, alat za anketiranje, te mogućnost pristupa putem mobitela.

Softver otvorenog koda. Operacijski sustav baziran na Linux Ubuntu 10.04 distibuciji opremljen isključivo besplatnim softverom otvorenog koda. Menta je potupuno besplatna i dostupna za preuzimanje na WWW.menta.hr. Za dva tjedna će i stranica biti aktivna.

« Travanj 2024 »