Priručnik za računalnu sigurnost korisnika Interneta-CARNet

Autor: Biljana Kulundžić, 29. 10. 2012.

Priručnik za računalnu sigurnost korisnika Interneta-CARNet CERT

Pred vama se nalazi drugo izdanje «Priručnika za računalnu sigurnost korisnika Interneta». Ovaj Priručnik rezultat je više nego dobrih reakcija na prvo izdanje, kao i želje da i dalje korisnicima Interneta pomognemo savjetima iz područja računalne sigurnosti.

opularno je nazvan «Borbeni komplet» jer se uz Priručnik, u kojem su na jednostavan i razumljiv način obrađene aktualne teme iz područja računalne sigurnosti, nalazi i CD na kojem su besplatni alati koji pomažu korisniku da podigne razinu sigurnosti svojeg računala.

Priručnik je namijenjen korisnicima operacijskog sustava Microsoft Windows, no sadrži i neke općenite savjete koji vrijede za sve operacijske sustave.

Pozivamo vas da pažljivo proučite Priručnik u kojem su opisani teoretski i praktični aspekti osnova računalne sigurnosti i naučeno primijenite u praksi, čime povećavate razinu sigurnosti cjelokupnog Interneta.

Nadamo se da ćemo vam ovim Priručnikom pomoći adekvatno zaštititi vaše računalo, kako bi mogli nesmetano koristiti sve prednosti Interneta.

Sigurno korištenje Interneta želi vam
CARNet CERT tim