Kasica prasica od plastične boce
Autor: Biljana Kulundžić, 8. 3. 2017.

Materijal:

Prazna plastična boca (što deblja to bolja)
Skalpel
Škare
Papir u boji (1 list narančaste, 1 list plave boje)
Olovka
Ljepilo
Selotejp

Skinite naljepnice sa prazne boce. Skalpelom izrežite otvor dužine 5 cm, širine 1/2 cm (za ubacivanje novčića), otprilike na sredini između grlića i dna bočice.

Škarama izrežite traku narančastog papira, dovoljno dugu  da se obavije oko boce, otprilike iste širine kao naljepnica koju ste skinuli. Obavijte papir oko boce i olovkom označite otvor koji ste izrezali na boci. Skinite papir i skalpelom izrežite označeni otvor.

Škarama izrežite vanjsku i unutarnju šablonu za uši sa gornjeg crteža. Šablonu za unutarnje (veće) uši stavite preko narančastog papira i olovkom nacrtajte obrise. Šablonu za unutarnje (manje) uši stavite preko plavog papira i olovkom nacrtajte obrise. Škarama izrežite narančaste i plave uši. Ljepilom zalijepite unutarnje plave uši preko narančastih. Presavijte uši u donjem dijelu označenom crticama. Postavite ih duž ruba narančaste papirne trake i zalijepite selotejpom za donji dio trake. Obavijte papirnatu traku sa ušima oko boce, uzimajući u obzir otvor za novčiće koji treba biti  na sredini između ušiju. Preklopite traku i zalijepite selotejpom.

Na vrh čepa zalijepite okrugli narančasti papir (njušku). Izrežite 2 plava kružića (nosnice) i zalijepite preko narančaste njuške. Ukoliko imate bušilicu za papir možete njime napraviti ove kružiće.

Za oči možete  napraviti kombinaciju 2 veća plava kruga veličine novčića i 2 manja narančasta kruga koja ćete zalijepiti preko plavih. Ljepilom zalijepite oči na odgovarajuće pozicije (otprilike u širini ušiju).

Za noge možete iskoristiti okrugle perle ili plastične kuglice slične veličine. Zalijepite ih na donji dio kasice-prasice i započnite sa štednjom.

Izvor: http://napravisam.rs/index.php/napravi-sam/napravi-sam-projekti-za-decu/item/67-kasica-prasica-od-plasticne-flase