Održana Večer matematike u Osnovnoj školi Sveta Klara

Autor: Jadranka Kolić Krželj, 15. 12. 2019.

U četvrtak, 12. prosinca 2019. u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i Osnovne škole Sveta Klara već sedmu godinu zaredom održana je Večer matematike sa 341 sudionikom. Projekt je i ove godine uspješno proveden i realiziran zahvaljujući entuzijazmu i trudu učitelja koji su organizirali zanimljive interaktivne matematičke radionice te odličnom odazivu učenika i roditelja koji su dokazali da matematika može biti itekako zabavna.

U sklopu ove večeri učenici četvrtih razreda predstavili su i svoj  projekt: “160 koraka kroz matematiku“.

Kako naša škola ove godine slavi 160 godina, napravili smo 160 matematičkih koraka u kojima se nalaze zabavni matematički zadatci te zanimljivosti vezane uz matematiku, ali i uz prošlost naše škole. Povezali smo radni centar „Escape room“ s matematičkim koracima. Učenici su za izlaz iz navedene igre, osim rješavanja matematičkih zadataka, trebali u koracima pronaći i podatke vezane uz prošlost naše škole.

Odaziv učenika i roditelja bio je jako dobar, što pokazuje da projekt djeluje te da kroz zabavne matematičke sadržaje učenici i roditelji počinju shvaćati da matematika nije tako strašna.

Važno je napomenuti da su na Večeri matematike sudjelovali učenici neovisno o njihovim ocjenama i uspjesima iz matematike.

Zahvaljujem svim učenicima koji su s velikom radošću popratili ovaj događaj i njihovim roditeljima na riječima potpore i zahvale. Puna škola roditelja i učenika pokazala nam je da ovakve i slične događaje treba poticati jer matematika je stvarno zabavna. Matematika ne mora i ne smije biti „bauk“, a uvjerena sam da smo nakon Večeri matematike uvjerili u to i učenike i njihove roditelje.

Pozivam sve zainteresirane da nam se pridruže i sljedeće školske godine.

Zahvaljujem još jednom svim učenicima, učiteljima, roditeljima i ostalim posjetiteljima koji su sudjelovali u ovom projektu.

učiteljica Goranka Tošaj Maceković

« Travanj 2024 »