TERENSKA NASTAVA - GRAD ZAGREB

Autor: Biljana Kulundžić, 21. 3. 2017.

U petak  17.03.2017. učenici  3.  razreda bili su  na  terenskoj  nastavi – GRAD  ZAGREB.

Svoj  obilazak  započeli  su  panoramskom  vožnjom i  razgledavanjem  iz  autobusa po  Donjem  gradu. Razgled  grada  šetnjom  započeli  su na Zrinjevcu, pa  preko  Trga  bana  Josipa Jelačiće do Skalinske  ulice,  Tkalčićeve  ulice, Krvavim  mostom  do Radićeve  ulice kroz  Kamenita  vrata gdje  su  mogli  vidjeti  i  prvu  najstariju  ljekarnu  u  radu  Zagrebu, zatim Opatičkom  ulicom sve  do  Muzeja  grada Zagreba.Obišli  su  muzej  uz  stručno  vodstvo, a zatim  su  prošetali do  crkve sv.Marka,  do Dverca  i  kule  Lotrščak. S veseljem  smo  iščekivali pucanj gričkim  topom - točno u  podne.Nakon  toga  zadržali  smo  se  u  igri  i  druženju u  lijepom  parku.Sat vremena odmora brzo  je  prošao i  zaputili  smo se preko tržnice  Dolac do zagrebačke katedrale. Puni lijepih dojmova završili smo  naš  razgled  i  vratili  se  zadovoljni pred  školu ...a  nismo  stigli  kupiti  ni  sladoled!

S veseljem  iščekujemo sljedeću terensku nastavu!

Pripremila:

učiteljica Vedrana Matejčić

više slika pod više......