« Studeni 2018 »

projekt -"Biciklom po Svetoj Klari."
Autor: Biljana Kulundžić, 1. 3. 2017.

Naša škola sudjeluje u  projektu „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“. Projekt je sufinanciran iz EU programa IPA 2012 i od strane Ureda za udruge Vlade RH, a u projektu smo radili s Regionalnom zakladom za lokalni razvoj Zamah. U sklopu projekta smo proveli akciju Biciklom po Svetoj Klari.

Osnovali smo Biciklistički klub čiji članovi pomažu učenicima biciklistima u malim popravcima na njihovim vozilima, upoznaju ostale učenike s prometnim pravilima, a po potrebi posuđuju lokot za bicikl ili kabanicu učenicima naše škole.

Snimili smo i film o  svim do sada provedenim aktivnostima u projektu Biciklom po Svetoj Klari. Film ćemo prijaviti na Dječji filmski filantropski festival koji će se održati u ožujku 2017.

Naša je škola provedbom akcije postala jedan o kandidata za certifikat „Škola filantrop“ koji će se u ožujku 2017. dodijeliti u sklopu projekta „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“.