> Naslovnica

šah

Autor: Biljana Kulundžić, 8. 12. 2016.

Veliki uspjesi naših šahista

Na ovogodišnjem XV. Ekipnom prvenstvu osnovnih škola Novog Zagreba održanom u OŠ Dugave nastupile su i naše dvije ekipe. U jakoj konkurenciji od 22 ekipe naša ekipa dečki zauzela je visoko 6. mjesto. Primjerenom borbenošću, zalaganjem i pokazanim zavidnim šahovskim znanjem Leonardo Navijalić, Marko Subašić, Matej Eman i Noa Gradiščaj  pokazali su kako se brane boje svoje škole.

Ekipa cura u sastavu: Matea Cvrtak, Elma Vuran, Lejla Vuran, Bruna Miholić i Iva Baljak bila je nadmoćno najbolja u konkurenciji ekipa cura, a u ukupnom plasmanu zauzele su odlično 8. mjesto. Njihov uspješan nastup potvrđen je i pobjedom nad ekipom dečki naše škole s rezultatom 3:1.

Održano je i VIII. Pojedinačno prvenstvo osnovnih škola Novog Zagreba Mikronis kup. Nastavljajući uspješni nastup na Dugave openu naš šahist Leonardo Navijalić u jakoj konkurenciji od 90 igrača zauzeo je odlično 10. mjesto.

U konkurenciji cura opet su se i na ovom turniru  iskazale naše šahistice. Briljantnim nastupom 1. mjesto i titulu 1. dame turnira zasluženo je osvojila Lejla Vuran. Uspješan niz nastavila je Matea Cvrtak osvajanjem 2. mjesta i Elma Vuran osvojivši odlično 4. mjesto ostavivši iza sebe brojne cure iz drugih škola.

Čestite svim sudionicima ovih turnira na postignutim rezultatima koji će, zasigurno, biti veliki poticaj za daljnje šahovske uspjehe.