DAN I NOĆ NA PMF-u

Autor: Jadranka Kolić Krželj, 17. 5. 2024.

Učenici dodatne nastave iz matematike 8.b razreda 10. svibnja 2024. godine upleli su se u nevjerojatnu avanturu na manifestaciji "Dan i Noć na PMF-u". Otkrili su magični svijet matematike, fizike i računarstva kroz zabavne aktivnosti i zanimljive eksperimente.

Više pronađite OVDJE.

Šahovska soba ih je pozvala u fascinantan svijet strategije i taktike. Uz pomoć studenata matematike kao mudrih mentora, rješavali su izazovne šahovske zagonetke.

Uzbudljivo putovanje kroz svijet znanosti nastavilo se predavanjem pod naslovom "Otkrića koja su promijenila svijet". Učenici 8.b razreda bili su fascinirani pričom o pronalascima koji su revolucionarno utjecali na razvoj modernog društva.

Zatim ih je čekao šok od -200 stupnjeva! U sklopu projekta "200 ispod 0" na Fizičkom odsjeku, učenici su bili očarani spektakularnim pokusima s tekućim dušikom.

Učenike je posebno fascinirala mogućnost hodanja po tekućini! Na jednoj od postaja mogli su isprobadati hodanje po posebnoj podlozi koja se stvrdne pod pritiskom. Osjetili su se poput zvijezda na plesu na vodi!

Sljedeća destinacija bila je Informatička soba, gdje su se učenici pretvorili u majstore programiranja. Vizualnim programiranjem upravljali su pokretima malih robota!

Nakon toga su otišli na Kemijski odjel gdje su bili fascinirani replikom periodnog sustava elementa s pravim elementima.

Uz mnoge druge zanimljivosti koje im je pružila manifestacija, dan je završio uz ukusnu pizzu i veselo druženje s profesoricom. Javnim prijevozom su se oko 17 sati vratili kući, puni dojmova i znanja. Neizbrisive uspomene i želja da se iduće godine opet vrate na "Dan i Noć na PMF-u" potvrđuju da je ovo bio fantastičan dan!

Borko Novak, 8.b

« Listopad 2024 »